כמה סיבות מדוע כדאי לפרסם בגוגל

שיטת פרסום המודעות בגוגל היא על פי מכרז על הופעת המודעה בעת חיפוש מילות מפתח ספציפיות. אך במקרה מיוחד זה, ההצעה הגבוהה ביותר לא בהכרח זו שתיבחר. לפי התפיסה של חברת גוגל, הלקוח, כלומר המחפש הוא המרכז. כלומר, גוגל תעדיף לפרסם בתוצאות החיפוש שלה אתרים ומודעות בעלי תוכן איכותי ורלוונטי. כפועל יוצא, כל עוד המודעה איכותית (דבר אשר מושג על ידי שיטות שונות והמון ניסוי וטעייה), ניתן יהיה לפרסם מודעות בסכומים נמוכים יותר מאלו שמציע המתחרה ובכל זאת להופיע כמודעה הראשונה בגוגל, למרות שהמתחרה הציע סכום גבוה יותר. 

עסקים קטנים או חדשים מסתמכים לרוב על הפניות מפה-לאוזן על מנת להגיע ללקוחות פוטנציאליים. אלו שהשכילו למנף את העסק בעזרת רשת האינטרנט, משתמשים רבות בקידום-אתרים אורגני (SEO) כלומר ללא שימוש במודעה ממומנת, בכדי לדחוף את האתר שלהם במעלה התוצאות הראשונות המופיעות בגוגל. קידום אורגני במנועי חיפוש הוא דבר בריא ומבורך, אבל המיקום של האתר במנועי החיפוש אינו דבר יציב ויכול להשתנות כל הזמן. ע"י שימוש בפרסום נכון אפשר להוסיף עוד ענף חזק להישען עליו בשביל קליינטורה. היתרון האדיר של הפרסום הרשתי הוא היכולת לשלוט בכמות הלקוחות שמגיעים, ככל שעולה ההשקעה כך תגיעו ליותר לקוחות פוטנציאליים. בנוסף זהו סוד גלוי שגוגל "מפנקת" ומעדיפה את הלקוחות המשלמים.

בשימוש במערכת הפרסום המקוון של גוגל (Google Ads), אתם תקבעו את התקציב המדויק המקסימלי ליום ושיטת התמחור היא על פי קליק, כלומר משלמים רק במידה והמחפש הקיש על המודעה ומגיע אליך לאתר או לדף הנחיתה. המודעות שלך יופיעו רק לקהל רלוונטי וספציפי שמחפש מונחים הקשורים לתחום שלכם. מדובר בלקוחות פוטנציאליים שלרוב כבר מחפשים לבצע קנייה, ועכשיו השאלה הגדולה היא ממי הם יקנו – מכם או מהמתחרים שלכם בשוק.

לפי הסקר של גוגל, לא פחות 60% מהחיפושים המתבצעים מהטלפון הסלולרי הם לעסקים מקומיים באזור החיפוש, ולא פחות מ-90% מהאנשים משתמשים ברשת האינטרנט בכדי לחפש עסקים. מעולם לא  היה עוד זמן כזה בהיסטוריה בו כ"כ הרבה אנשים מחפשים אחר העסק שלך – המוצר או השירות שאתה מציע.  גוגל אוחזת בנתח הגדול ביותר מתנועת החיפושים ברשת, לכן, במידה ותפרסמו בגוגל תגיעו מייד לקהל רחב של לקוחות בפוטנציאל גבוהה אשר מחפשים את המוצר שלכם או את השירות שאתם נותנים.

קידום אתרים יעיל ומניב נעשה בעיקרו ע"י שימוש חכם ונכון במילות מפתח הקשורות לתחום בו אתם עוסקים. לא כל מילה שמביאה הרבה תנועה לאתר מייצרת גם הרבה הכנסה. עם המודעות של גוגל, תוכלו לעקוב אחרי המילים שמביאות לקוחות ולהבדיל אותן מן המילים שלא. ניטור חכם של תוצאות המודעה שלכם, שינוי ושיפור מתמיד על ידי אופטימיזציה נכונה, תוכל להוביל להגדלת קהל הלקוחות והצלחת העסק.

WhatsApp chat