הגדלת החשיפה האורגנית בפייסבוק

עמוד הפייסבוק העסקי שלכם עומד שומם? רוצים ליצר קצת עניין בעסק ולהגדיל את כמות הלייקים והעוקבים שלכם לעמוד? חברת מינוף המתמחה בייעוץ עסקי וניהול מדיות חברתיות נתנה לנו כמה טיפים של מנצחים. הגדלת החשיפה האורגנית בפייסבוק שלא תעלה לכם שקל!

  • להפתיע את העוקבים – לא ללכת על קונספט קבוע, להפתיע ולחדש, פעם רק תמונה, פעם גיף, פעם מם, פעם כיתוב, פעם עובד. לראות מה עובד יותר טוב. לבקש מעובדים ועמיתים לשתף את מה שאנחנו רוצים להעביר יותר.
  • לייבים - יוצר תחושה אמיתית של קהילה, אנשים מגיבים בלייב, אתם עונים להם בלייב, זה כיף, מעניין ואפשר למנף את זה בכל כך הרבה דרכים. פייסבוק העידה לאחרונה שסרטונים חיים מקבלים בערך פי 6 יותר אינטרקציות ומעורבות מוידאו רגיל! לייבים מביאים מעורבות אבל מה אפשר לעשות בלייב? מסיבות (פורים!), ערבי כיף, יום הולדת לעובד שהוא "אושיית רשת" (מעל 1,000 חברים).
  • תוכן ויזואלי ואטרקטיבי - פייסבוק מודה שפוסטים שמכילים תמונה זוכים לפי 2.3 מעורבות מפוסטים ללא תמונה. כשיש יותר מעורבות ויותר תגובות, אתם גם מגדילים את החשיפה האורגנית ולכן תוכן חזותי צריך לשחק תפקיד חשוב באסטרטגיית התוכן. יש לשים לב לאיכות התמונה, אנשים מחפשים תמונות מעניינות וטובות.
  • תזמון - מה הטעם לפרסם תוכן מעולה בשעות שקהל היעד לא פעיל? לפי פייסבוק - הימים הטובים ביותר לפרסם הם חמישי ושישי, בעוד שימי ראשון עד רביעי זוכים לשיעורי ההשתתפות הנמוכים ביותר. בנוסף, הגלישה בפייסבוק מזנקת ב-10% בימי שישי. באופן כללי, הזמן הטוב ביותר ביום לפרסם בפייסבוק הוא בין השעות 13-15, ובטווח רחב יותר בין 9 בבוקר ל-19 בערב.
  • מעורבות אמיתית ולא פייק – לעורר שיח אמיתי עם תגובות ולא רק תגובות של עובדים, הפייסבוק יודע לזהות ויודע להעניש, לשים לב. פוסט יום הולדת לעובד שחברים שלו מגיבים – מעולה! פוסט על מהלך של החברה שרק עובדים מגיבים – לא טוב.
  • בקשו מהעוקבים שלכם להעביר אתכם ל- See First - הדרך הכי קלה להגדיל חשיפה אורגנית היא פשוט ללכת יד ביד עם האלגוריתם של פייסבוק. זה אומר שהעוקבים שלכם יכולים לשלוט במה הם רואים בפיד ואם הם יבחרו בהגדרת See First מהעמוד שלכם – הם לא יפספסו שום פוסט שתעלו. לא כולם מודעים לזה ולכן כן שווה להשקיע באיזשהו פוסט שאומר “הי, אם אתם אוהבים את התוכן שאנחנו מעלים – שנו את ההגדרה כדי להבטיח שהוא לא יחמוק מכם!” צא מנקודת הנחה שלא כולם יודעים איך לעשות את זה, ולכן יש להסביר בהאכלה בכפית איך מעבירים.

וככה עושים את זה:

see first
  • שימו לב ללינק שאתם מעלים - לשתף את העוקבים שלכם בלינק למאמר נחמד שמצאתם זה מצוין. מה שכדאי לקחת בחשבון הוא שפייסבוק בודקת את איכות הקישורים ומדרגת אתכם בפיד בהתבסס על זה. למשל, ב- 2017 פייסבוק הודיעה שהיא נותנת עדיפות ללינקים שמובילים לדפי נחיתה מהירים. יותר מזה, לינקים שהפנו לאתרים איטיים וכבדים “נענשו” ופגעו לעצמם בחשיפה האורגנית. איכות הלינק ודף הנחיתה מהותיים מאוד לחשיפה האורגנית ולכן חשוב להקפיד לעבוד עם דפים מוצלחים.

מאמר באדיבות מינוף

עוד בבלוג של שוף

צ'ק ליסט לקידום אתר SEO

בניתם אתר? מצויין! עכשיו חייבים להתאים אותו למנוע החיפוש של גוגל כדי לקדם אותו גם בצורה אורגנית. הנה כמה דברים מרכזיים וחשובים שיש לדאוג להם כדי שגוגל תאהב את האתר שלכם.

קרא עוד »

להצעה ייחודית ומעניינת צרו קשר עוד היום!

WhatsApp chat